• Kupno komórki na aukcji

    Aukcje internetowe są dzisiaj niezwykle popularne. Główną ich zaletą jest bez wątpienia to, że można tam natrafić na wiele doskonałych okazji, zarówno pod względem ceny, oryginalności jak i jakości. Bardzo popularne na aukcjach są zwłaszcza komórki, których można kupić bardzo …czytaj więcej »
  • Rower i nowe funkcje

    Rower i nowe funkcje Jak widać rower to zazwyczaj nic innego jak podstawowy rodzaj urządzeń, które możemy wykorzystać dziś nie tylko do jazdy. Są to rozwiązania wielofunkcyjne dzięki czemu możemy zauważyć jak w technologii walking i zwykła jazda może jak …czytaj więcej »
  • Mechaniczne kończyny mit czy projekt, który możemy zrealizować

    Dzisiaj wiele rzeczy związanych jest czysto jak z powieści SF. Taką rzeczą na pewno mogą być mechaniczne kończyny, które mimo wszystko istnieją a przynajmniej projekt takiej zaawansowanej technologii istnieje i się rozwija w najlepsze. Oczywiście nie są to sprawy powiązane …czytaj więcej »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichOprogramowania komputerowe są wykorzystywane coraz częściej w najróżniejszych organizacjach prywatnych i państwowych. W hotelach, bankach, urzędach, szkołach, u mechaników czy w sklepach internetowych. Skrzynki mailowe zastępują skrzynki pocztowe, a niezwykle szybki przepływ informacji ułatwia bardzo wiele, jeżeli chodzi o organizację pracy. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej jest zawarte w internetowej chmurze, która dodatkowo jest zaszyfrowana w celu uniknięcia kradzieży informacji.

Opiera się o bazy danych, nierzadko hierarchicznie. Na samym szczycie mamy bazę danych zawierającą spis wszystkich pacjentów należących do danego ośrodka zdrowia. Poniżej mamy dziedziny którymi dany ośrodek się zajmuje, mogą być na przykład cztery, takie jak stomatologia, stomatologia estetyczna, ginekologia oraz lekarz pierwszego kontaktu. W momencie rejestracji kobiety do ginekologa, informacja o tym z głównej bazy danych trafia do bazy, która odpowiada bezpośrednio za oddział ginekologiczny, jest tam podane imię, nazwisko, przypadłość, informacje o badaniach jeśli wcześniej te były wykonywane, a także numer telefonu. Dzięki temu ostatniemu, oprogramowanie dla przychodni lekarskich pozwala wysłać przypomnienie o wizycie do pacjentki, na przykład dwa dni wcześniej. http://www.mediporta.pl/funkcje/

Reszta informacji bardzo pomaga przygotować się specjaliści w sposób indywidualny do danego przypadku. Całość po wizycie zostaje wpisana do głównej bazy danych, co pozwala ją szybko odszukać, w wypadku niektórych niejasności. Stosowanie nowoczesnych systemów niezwykle ułatwia organizację wykonywanej pracy.

Comments are closed.