• Jak wybrać firmę konsultingową oferującą wdrożenie SAP ERP?

    Systemy SAP cieszą się dużą popularnością zarówno wśród właścicieli niewielkich firm, jak i wśród osób zarządzających dużymi korporacjami. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli pod uwagę weźmiemy możliwości i zalety korzystania z oprogramowania ERP pozwalającego sprawniej zarządzać zasobami przedsiębiorstwa …czytaj więcej »
  • Odzyskanie danych z karty sim

    Kontakty są w dzisiejszych czasach niezwykle istotne. Większość ludzi ma dzisiaj telefony komórkowe, a co za tym idzie, ma w nich wiele zapisanych kontaktów. Często są to kontakty typowo towarzyskie, jednak mamy także wiele kontaktów czysto biznesowych. A co za …czytaj więcej »
  • Laptop dla podróżnika

    Podczas podróży korzystamy dzisiaj nie tylko z aparatu fotograficznego. Pozwala on nam utrwalić wspomnienia, którymi chcemy podzielić się z bliskimi. Obecnie nie musimy czekać na powrót z wyprawy, aby pokazać rodzinie i znajomym wyjątkowe miejsca oraz udowodnić, że znakomicie się …czytaj więcej »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichOprogramowania komputerowe są wykorzystywane coraz częściej w najróżniejszych organizacjach prywatnych i państwowych. W hotelach, bankach, urzędach, szkołach, u mechaników czy w sklepach internetowych. Skrzynki mailowe zastępują skrzynki pocztowe, a niezwykle szybki przepływ informacji ułatwia bardzo wiele, jeżeli chodzi o organizację pracy. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej jest zawarte w internetowej chmurze, która dodatkowo jest zaszyfrowana w celu uniknięcia kradzieży informacji.

Opiera się o bazy danych, nierzadko hierarchicznie. Na samym szczycie mamy bazę danych zawierającą spis wszystkich pacjentów należących do danego ośrodka zdrowia. Poniżej mamy dziedziny którymi dany ośrodek się zajmuje, mogą być na przykład cztery, takie jak stomatologia, stomatologia estetyczna, ginekologia oraz lekarz pierwszego kontaktu. W momencie rejestracji kobiety do ginekologa, informacja o tym z głównej bazy danych trafia do bazy, która odpowiada bezpośrednio za oddział ginekologiczny, jest tam podane imię, nazwisko, przypadłość, informacje o badaniach jeśli wcześniej te były wykonywane, a także numer telefonu. Dzięki temu ostatniemu, oprogramowanie dla przychodni lekarskich pozwala wysłać przypomnienie o wizycie do pacjentki, na przykład dwa dni wcześniej. http://www.mediporta.pl/funkcje/

Reszta informacji bardzo pomaga przygotować się specjaliści w sposób indywidualny do danego przypadku. Całość po wizycie zostaje wpisana do głównej bazy danych, co pozwala ją szybko odszukać, w wypadku niektórych niejasności. Stosowanie nowoczesnych systemów niezwykle ułatwia organizację wykonywanej pracy.

Comments are closed.