• Czy płytki hiszpańskie w Poznaniu kupimy przez internet?

    Dziś marzenie o pięknym wystroju mieszkania spełnia coraz większa liczba osób. Wpływa na to większa dostępność środków, o których nasi rodzice mogli tylko pomarzyć. Projektanci stosują również coraz więcej ciekawych rozwiązań, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych wnętrz. Świadczy o tym …czytaj więcej »
  • SAP hana – zarządzanie w czasie rzeczywistym

    W obecnych czasach stosowanie w przedsiębiorstwach odpowiednio dobranych rozwiązań informatycznych jest niemal koniecznością. Wykorzystanie specjalnego oprogramowania to nie tylko wygoda dla pracowników i kadry zarządzającej, ale również gwarancja przechowywania informacji w prawidłowy sposób, łatwego dostępu do danych i możliwość wykorzystania …czytaj więcej »
  • Odzyskiwanie danych poznań

    Poznań to jedno z największych miast w Polsce. Znajduje się w nim wiele firm, nic w tym dziwnego, w końcu to także miasto, które jest dobrze rozwinięte. Dużo firm, to jednak dużo problemów. Chodzi na przykład o straty danych, spodowowane …czytaj więcej »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichOprogramowania komputerowe są wykorzystywane coraz częściej w najróżniejszych organizacjach prywatnych i państwowych. W hotelach, bankach, urzędach, szkołach, u mechaników czy w sklepach internetowych. Skrzynki mailowe zastępują skrzynki pocztowe, a niezwykle szybki przepływ informacji ułatwia bardzo wiele, jeżeli chodzi o organizację pracy. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej jest zawarte w internetowej chmurze, która dodatkowo jest zaszyfrowana w celu uniknięcia kradzieży informacji.

Opiera się o bazy danych, nierzadko hierarchicznie. Na samym szczycie mamy bazę danych zawierającą spis wszystkich pacjentów należących do danego ośrodka zdrowia. Poniżej mamy dziedziny którymi dany ośrodek się zajmuje, mogą być na przykład cztery, takie jak stomatologia, stomatologia estetyczna, ginekologia oraz lekarz pierwszego kontaktu. W momencie rejestracji kobiety do ginekologa, informacja o tym z głównej bazy danych trafia do bazy, która odpowiada bezpośrednio za oddział ginekologiczny, jest tam podane imię, nazwisko, przypadłość, informacje o badaniach jeśli wcześniej te były wykonywane, a także numer telefonu. Dzięki temu ostatniemu, oprogramowanie dla przychodni lekarskich pozwala wysłać przypomnienie o wizycie do pacjentki, na przykład dwa dni wcześniej. http://www.mediporta.pl/funkcje/

Reszta informacji bardzo pomaga przygotować się specjaliści w sposób indywidualny do danego przypadku. Całość po wizycie zostaje wpisana do głównej bazy danych, co pozwala ją szybko odszukać, w wypadku niektórych niejasności. Stosowanie nowoczesnych systemów niezwykle ułatwia organizację wykonywanej pracy.

Comments are closed.