• Dobre wyposażenie liczników rowerowych

    Praktycznie każdy ze sprzedawanych obecnie rowerów posiada licznik rowerowy. Trzeba przyznać, że większość osób dokonujących zakupu roweru zwraca uwagę na to, czy posiada on licznik rowerowy. Dzieje się tak dlatego że traktują one jazdę na rowerze nie tylko jako dobrą …czytaj więcej »
  • Odzyskiwanie danych z kart pamięci

    Odzyskanie danych z kart pamięci jest jak najbardziej możliwe, trzeba po prostu wysłać kartę pamięci kurierem do firmy, która oferuje odzyskanie tego typu danych, a wtedy na pewno będziemy po kilku dniach cieszyli się z danych, które jeszcze niedawno były …czytaj więcej »
  • Rozwój technologii telekomunikacyjnych.

    Doskonale wiadoma rzeczą jest, iż bez telefonu nie da się współcześnie żyć Rozwój technologii jest determinowany przez rozwój komunikacji, możliwości szybkiego przesyłania i weryfikowania informacji. Brytyjski wynalazca bell wiedział , ze telefony to przyszłość, jego wynalazek jest w tej chwili …czytaj więcej »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichOprogramowania komputerowe są wykorzystywane coraz częściej w najróżniejszych organizacjach prywatnych i państwowych. W hotelach, bankach, urzędach, szkołach, u mechaników czy w sklepach internetowych. Skrzynki mailowe zastępują skrzynki pocztowe, a niezwykle szybki przepływ informacji ułatwia bardzo wiele, jeżeli chodzi o organizację pracy. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej jest zawarte w internetowej chmurze, która dodatkowo jest zaszyfrowana w celu uniknięcia kradzieży informacji.

Opiera się o bazy danych, nierzadko hierarchicznie. Na samym szczycie mamy bazę danych zawierającą spis wszystkich pacjentów należących do danego ośrodka zdrowia. Poniżej mamy dziedziny którymi dany ośrodek się zajmuje, mogą być na przykład cztery, takie jak stomatologia, stomatologia estetyczna, ginekologia oraz lekarz pierwszego kontaktu. W momencie rejestracji kobiety do ginekologa, informacja o tym z głównej bazy danych trafia do bazy, która odpowiada bezpośrednio za oddział ginekologiczny, jest tam podane imię, nazwisko, przypadłość, informacje o badaniach jeśli wcześniej te były wykonywane, a także numer telefonu. Dzięki temu ostatniemu, oprogramowanie dla przychodni lekarskich pozwala wysłać przypomnienie o wizycie do pacjentki, na przykład dwa dni wcześniej. http://www.mediporta.pl/funkcje/

Reszta informacji bardzo pomaga przygotować się specjaliści w sposób indywidualny do danego przypadku. Całość po wizycie zostaje wpisana do głównej bazy danych, co pozwala ją szybko odszukać, w wypadku niektórych niejasności. Stosowanie nowoczesnych systemów niezwykle ułatwia organizację wykonywanej pracy.

Comments are closed.